SERAMİK UYGULAMA YARDIMCI VE TAMAMLAYICI ÜRÜNLER

   Paslanmaz Çelik Bordür

Banyo ve mutfak uygulamalarında mekana değer katar. Bitiş ve iç köşe profilleri ile bir bütünlük sağlaması açısından önemli bir yere sahiptir. Çeşitli yüzey seçenekleri ile uygulama alanlarında görünüme zarif ve zengin görsellik katar. Uzun süreli kullanıma elverişli bu ürünler saworoski taşlı görünümüyle de son zamanların vazgeçilmez ürünleri arasına girmiştir.


Fayans Çıtaların Kullanımı


Fayans çıtaları, seramik ve fayansların bitiş noktalarında, kenar ve köşe bağlantılarında kullanılmaktadır. Fayansın parlak olmayan yan yüzeylerini kapatarak estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Fayansın uzun süreli kullanımlarda kırılma, köşelerden koma riskini azaltmaktadır. Çatlama ve kırılmanın önüne geçtiğinden fayansların birleştirilmelerinde özellikle alüminyum fayans çıtaları sıklıkla kullanılmaktadır.

Mat ve parlak olarak eloksal işlemine tabi tutulan fayans çıtaları alüminyum doğal uzun ömrüne sahip olduğu gibi eloksal işlemi ile de korozyon ve havanın zararlı dış etkilerine karşı korunmaktadır.

Yapı projelerinde kullanılan fayans çıtalarında kullanılan alüminyum kalitesi, kalınlığı ürünün uzun süreli kullanımını doğrudan etkilediğinden endüstriyel tipte alaşımlardan oluşan alüminyum tipleri kullanılarak basılan profiller tercih edilmektedir.


Alüminyum Fayans İç/Dış Köşe Profili

Alüminyum fayans profili farklı yapısı ve tasarımı ile seramik yüzeye sahip tüm alanlarınıza ayrıcalık katmak için üretilmiştir. Seramik yüzeylerdeki tüm yaşam alanlarınızda fayans çıtasını hem iç hem de dış köşelerde kullanabilirsiniz.


Fayans çıtasını iç köşelerde dikey olarak derz görünümünün yerini alarak alüminyum şıklığını yansıtırken dış köşe uygulamalarında diğer ürünlere göre daha fazla ön planda olan 3 köşeli görünümü sayesinde farklı bir estetik katmaktadır. Aynı zamanda yatay olarak zemin duvar birleşiminde sizlere yepyeni tasarımlar sunmaktadır.


Seviye tespit artısı klipsi


( plastiği ) fayans, karo, düz yüzeylerde eşit aralık ve dengeli (terazide) kalmasını düzenlemek için kolaylık sağlar. Fayans ustaları için çok kolaylık sağlayan bir üründür. ... Fayans, karo, seramik ve benzeri tüm yapısal yüzeylerde kolayca terazileme yani seviye tespitini sağlayabilirsiniz.